O nas

Stowarzyszenie POD NAPIĘCIEM

Stowarzyszenie „Pod Napięciem”, a do niedawna Grupa Nieformalna,  powstała by organizować wydarzenia kulturalne, których jak mówi wiele osób "nigdy by się nie spodziewało w Krasnymstawie". Jego członkowie Chcą obudzić w mieszkańcach potrzebę wychodzenia z domu, aktywnego spędzania czasu podczas wydarzeń kulturalnych. Siedzibą Organizacji jest Krasnostawski Dom Kultury.

Grupa Pod Napięciem założona została w styczniu 2015 roku, by realizować wydarzenia kulturalne w naszym regionie. Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem „Palinocki pod Światowidem”, której druga edycja odbyła się w czerwcu 2016 roku. „Palinocka” jest to inscenizacja słowiańskiego zwyczaju celebrowania nocy świętojańskiej. Grupa kilkukrotnie była organizatorem ,, Spotkań z Anią – kolorowego kina domowego XX wieku’’- wydarzenia przypominającego popularne dawniej wyświetlanie bajek z kliszy na projektorze „Ania”.

W listopadzie 2016 roku Grupa zrealizowała dwa znaczące projekty dzięki środkom pozyskanym w konkursie grantowym w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”. Karolina Gołębiowska i Andrzej Kostrzanowski otrzymali środki na zorganizowanie „Dziadowskiej Uczty” i „Dziadów Jesiennych”. Wydarzenia te promowały dawne tradycje obchodzenia Święta Zmarłych w kręgu kultury słowiańskiej.

W 2017 roku Stowarzyszenie planuje kontynuację realizacji przedsięwzięć zainicjowanych w latach ubiegłych, oraz organizację nowych, innowacyjnych projektów.

Członkowie „Pod Napięciem” chętnie podejmą współpracę przy realizacji kulturalnych działań z innymi osobami lub podmiotami. Na facebookowym profilu Organizacji zamieszczane są informacje o bieżących wydarzeniach w okolicy. Grupa administruje stronę internetową palinocka.net, a w przygotowaniu znajduje się witryna Stowarzyszenia podnapieciem.org.

 

Last modified onpiątek, 23 luty 2018 18:16
Login to post comments